Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisini tanımlayarak başlamak istiyoruz. Sahip olduğumuz her hücre belirli vitaminlere ve minerallere ihtiyaç duymaktadır. Bu minerallerin ve vitaminlerin tam olarak alınamadığı durumlarda yaşayan hücreler ölmektedir. Saç mezoterapisi özelinde yapılan şey, saçlı deride bulunan ve yeterince beslenemeyen hücrelerin gerekli vitaminler ve mineraller ile takviye edilmesidir. Saç mezoterapisine özel olarak hazırlanan karışımlar bir serum ile birlikte saç köklerinin bulunduğu saçlı derinin orta kısmından enjekte edilmektedir. Saç mezoterapisinin amacı da bu noktada ortaya çıkmaktadır: Saçların ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin saçlı deriye takviyesi sayesinde saçların canlanmasını sağlamak. Ayrıca saç mezoterapisi, saçlar hangi nedenden ötürü dökülüyorsa dökülsün, bu dökülmelerin önüne geçmeyi amaçlamaktadır.

Şunu belirtelim: Saç mezoterapisinin yapıldığı saçlı deri kesinlikle tam anlamıyla çıplak olmamalıdır. Bir başka deyişle, saç mezoterapisi saç olayan yani saçların döküldüğü bölgelere uygulanamaz. Mezoterapi sayesinde, saçın gereksindiği ama gerekli yollardan ulaşamadığı vitaminler ve mineraller saçlı deriye bir enjeksiyon ile verilir ve bu sayede saçların görünümü çok daha estetik ve canlı bir şekle sokulur. Mezoterapi, saçların dökülmesini önlemek, saçları korumak ve daha sık çıkmasını sağlamak amacıyla uygulanmaktadır. Saç mezoterapisi için hazırlanan karışımın içinde saç köklerini besleyen maddeler bulunmaktadır. Mevsimsel geçişlerden ya da strese bağlı olarak ortaya çıkan saç dökülmelerinden kurtulmak ve daha gür ve sağlıklı saçlara sahip olmayan isteyenler için saç mezoterapisi rahatlıkla uygulanabilmektedir. Gerçekten de, saç mezoterapisi sayesinde saça ulaşan mineraller ve vitaminler saçın çok daha parlak ve dolgun görünmesini sağlamaktadır. Saç mezoterapisinin bir diğer faydası da, saçlı derideki kan dolaşımını arttırıcı etkide bulunmasıdır.

Saç mezoterapisi tam olarak 7 – 10 gün arası bir zaman diliminde yapılmaktadır. Kişilere özgü durumlara göre (örneğin saç dökülmesinin miktarı ve saçın ne kadar hasar gördüğü) 4 ya da 10 seans arasında değişen bir süreçte uygulanabilir. Saç mezoterapisinin uygulanması özel üretilmiş ince uçlu iğneler sayesinde mümkün olmaktadır. İğnelerin varlığı aklınıza büyük bir acının ortaya çıkacağı şeklindeki fikri getirmesin çünkü ortaya çıkan acı çok az bir miktardadır. Şu önemli ayrıntıyı belirtmek istiyoruz: Bir saç mezoterapisi işleminin optimum etkiyi gösterebilmesi için kişilerin sağlık durumlarının uygun olması gerekmektedir. Örneğin bir kişinin saç dökülmesine neden olan bir problemi bulunuyorsa, bu durumda, bu kişinin ilk önce bu probleminin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Daha sonra isteniyorsa saç mezoterapisi yapılabilir. Saç mezoterapisi yaptırmanın kişiler üzerinde hiçbir yan etki yaratmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Saç dökülmesinin yanında saçkıran probleminin çözülmesinde de saç mezoterapisinden faydalanılmaktadır. Saç mezoterapisi size herhangi bir acı hissi ya da acı vermeyecektir. Ama saç mezoterapisinin kesin olarak bir dermatolog tarafından yapılması gerekmektedir. Bu kişiler saçın yapısı hakkında oldukça bilgili kişilerdir. Son olarak, saç mezoterapisi yapıldıktan sonra kişilerin iyileşme süreci yaşamadıklarını da belirtmek istiyoruz. Yani tedaviden sonra yapmanız gereken herhangi bir şey yoktur. Kişiler saç mezoterapisinden sonra toplumsal yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler.

 

Bizi Takip Edin

saç ekimi ankara, saç ekim merkezi, saç ekimi tavsiye, saçekimi fiyatları
İnkılap Sokak No: 27 Ankara, Kızılay 06800
Phone: +90 312 418 03 03 URL of Map