Saç Ekimi İşlemi Yaptırmanın Kıstasları Nelerdir?

Saç ekimi işlemleri ile ilgili olarak söylemek istediğimiz ilk şey, kelleşme ve saç dökülmesi gibi iki büyük problem karşısında en kalıcı ve güvenilir yöntemi sunduğudur. Bir başka deyişle, saç ekimi işlemleri ile kelliğin ve saç dökülmesinin önüne geçilmesi oldukça güvenilir ve sağlıklı bir biçimde başarılabilir. Saç dökülmesi ve kelleşme meselesine bakıldığı zaman artık kişilerin cinsel kimlikleri dışında bir çözüm aralığı hesaba katılmaktadır. İster kadın ister erkek olsun, saç dökülmesi ve kelleşme problemleri hemen hemen herkesi yakalayabilme potansiyeline sahip sorunlardandır. Bu sorunların her yaşta ortaya çıkma ihtimali olduğunu da söylemek istiyoruz. Her bir hastanın saç dökülmesi ve kellik özelinde başına gelen şey, diğer hastalara göre daha özgüldür ve bu yüzden saç ekimi işlemlerinden alınacak sonuçlar kişilerin problemleri etrafında şekillenmektedir. Bu yüzden, saç ekimi işlemleri hemen hemen herkeste aynı türden sonuçların alınmasına vesile olmaz. İşlem esnasında ve sonrasında operasyonun başarılı bir biçimde tamamlanmasını etkileyen birden fazla değişken olduğunu söylemek istiyoruz. Örneğin bir kişinin sahip olduğu kellik derecesi onun saç ekimi işleminden alacağı maksimum faydanın sınırlarını belirleyecektir. Bir başka örnek ise, kişilerin sahip oldukları saçların kalitesidir. Ancak bir saç ekimi işlemini sadece hastanın sahip olduğu nitelikler üzerinden açıklamak haksızlık olur. Aynı zamanda, cerrahi operasyonu gerçekleştirecek olan doktorun alanında uzmanlaşmış olması ve kaliteli bir ekibe sahip olması da gerekmektedir. Kişilerin gerekli görülen bütün detayları ve koşulları yerine getirmeleri aslına bakılırsa bir saç ekim işlemi için ideal adaylık pozisyonunda olduklarını söylemektir. Saçların durumu ile ilgili bir ön çalışma yapılması elzemdir ve bu ön araştırmadan sonra işlem yapılacak bölgenin saç ekimine uygun olup olmadığı ve yerleştirilecek saç köklerinin saç ekimi için elverişli niteliklere sahip olup olmadığı da belirlenmelidir.

Şunu ileri sürmek mümküm: Saç ekimi işlemleri, genel olarak, erkek tipi saç dökülmesi ile karşılaşan tüm bireylere uygulanabilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesinin nedeni, genetik yönden erkeklik hormonunun saçların dökülmesi üzerinde oldukça etkili olmasının bir sonucudur. Erkeklik hormonunu aşırı üreten erkeklerin saç folikülleri etrafında yaşayan hücreler bu hormonun etkisi ile zaman içerisinde ölüp gitmektedirler. İlk olarak, bu hormonun etkisi ile saçlar incelmektedir. Sonrasında saçların uzaması durmaktadır. En sonunda ise saçlar tam anlamıyla dökülürler. Böyle bir sürecin ortaya çıkması durumunda en etkili ve kalıcı çözüm sunan şeyin bir saç ekimi işlemi olduğunu söyleyebiliriz. Bir kişinin herhangi bir kaza sonucunda ya da herhangi bir travmatik vakıa sonrasında saçlı derisinde yanık izi kalmışsa, o bölge özelinde yapılacak bir kontrolden sonra kan dolaşımının olup olmadığı anlaşılabilir. Eğer kan dolaşımı devam ediyorsa saç ekimi işleminin yapılması mümkündür.

Bir kişiye saç ekimi işlemi uygulanacaksa, önemli olan şey kişinin yaşından ziyade saçlarının neden döküldüğü hususudur. Şunu söylemek doğru olur: Eğer bir kişi kafasına baktığı zaman saçlı derisini görünür bir biçimde farkediyorsa, bu durumda bu kişinin saç yoğunluğu normal bir kişinin saç yoğunluğuna göre yarı yarıya azalmıştır. Bir başka deyişle, bu kişinin saç yoğunluğu % 50 oranında bir azalma göstermiştir. Bu durumda kullanılacak olan losyonların ya da şampuanların dökülmüş saç foliküllerini yeniden çıkarması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu tarz bir problemin üstesinden en iyi ve kalıcı bir biçimde saç ekimi işlemi ile gelinebilir. Saç ekimi işlemleri özelinde kişilerin yaş durumunun etkisi sadece saçların tamamen dökülüp dökülmediği noktasında önem kazanmaktadır. Ancak şunu da söyleyebiliriz ki erkek tipi saç dökülmesi neredeyse yaşam süresi boyunca devam edebilme özelliğine sahiptir. Ancak 40 yaş aşıldığı zaman saçların dökülme hızı belirgin bir biçimde azalacaktır. 40 yaşından önce saç ekimi işlemi yaptıran hastaların, erkek tipi saç dökülmesi devam ettiği için saçlarını kaybetmeleri ihtimali bulunmaktadır. Bu da saç ekimi için 2. ve 3. seansların hayata geçirilmesi anlamına gelmektedir.

Saç ekimi için ideal olan kişilerin, başlarının yan ve arka kısmında yeterli miktarda saç folikülüne sahip kişiler olduğunu da belirtmek istiyoruz. Bu tarz ideal adaylar özelinde hem FUE hem de FUT saç tekniği rahatlıkla kullanılabilmektedir. Eğer kişilerin göğüs, bacak ve benzeri bölgelerinde yeterli oranda sağlıklı kıl kökü bulunuyorsa, bu kişilerin de hem FUT hem de FUE özelinde uygun adaylar oldukları söylenebilir. Bu tür kişilere daha çok FUE yönteminin uygulandığını söyleyelim. Günümüzdeki teknik ilerlemelerin saç ekimi işlemlerine yaptığı olumlu katkılar göz önünde bulundurulduğu zaman, geçmişte saç ekimi işlemleri için uygun aday olmayan kişilerin artık uygun birer aday haline geldiklerini söylemek mümkündür. Son teknoloji saç ekimi aletleri ile birlikte oldukça küçük saç greftleri saç ekimi işlemlerinde kullanılmaktadır. Bu sayede kişilerin saçları doğal ve estetik bir görünüm kazanabilmektedir.

 

Bizi Takip Edin

saç ekimi ankara, saç ekim merkezi, saç ekimi tavsiye, saçekimi fiyatları
İnkılap Sokak No: 27 Ankara, Kızılay 06800
Phone: +90 312 418 03 03 URL of Map