Saç Ekimi İçin En Uygun Zaman Nedir?

Son dönemde saç ekmi işlemleri yaptıran kişilerin yaşadıkları saç dökülmesi sorunlarından kurtulmaları sık karşılaşılan durumlardan birisi olmuştur. Kişiler aldıkları başarılı sonuçlar dolayısıyla oldukça memnun kaldıkları bir hizmetten faydalanmış olmaktadır. Şunu söylemek abartı sayılmamalıdır: Saç ekimi günümüz dünyasında ististanız biçimde herkes için uygulanabilen bir işlem olmuştur. Ancak burada bir istisnadan bahsetmek gerekir. Kişilerin saç özellikleri bir saç ekimi işlemi için uygun formatta olmalıdır. Bu özelliği yerine getiremeyen kişilerde saç ekimi işlemlerinin başarılı bir biçimde yapılabilmesi mümkün değildir. Bilinmesi gereken şey, saç ekimi işlemlerinin ulaştığı muazzam teknik boyutun herkes için bir problem çözücü olarak ortaya çıkmasıdır.

Örneğin, yeterli kalitede saçı bulunmayan bir kişi düşünün. Bu kişinin saç ekimi işlemi nasıl yapılacaktır? Eğer yeterli sayıda saç teline sahip olmayan birisi her halükarda saç ektirmek istiyorsa, bu durumda bir kişinin vücudunda kıl çıkan diğer bölgelerden yardım alınabilir. Bu bölgeler arasında göğüs ve bacak bölgeleri diğer yerlere göre ön plana çıkmaktadır. Buradan alınan kıllar sayesinde artık saç ekimi işlemleri istisnasız hemen hemen herkes için yapılabilir bir niteliğe kavuşmuştur.

Bir saç ekimi işlemi talep etmek için kişilerin normal sağlık göstergelerinin de olumlu olması gerekmektedir. Saç ekiminin başarısnı etkileyen birçok faktörden bahsedilebilir ama saç ekiminin herhangi bir zaman aralığında yapılması gibi bir zorunluluk mevcut değildir. Bir başka deyişle, saç ekiminin yapıldığı zaman aralığı işlemlerin kaderini hiçbir biçimde belirleyemez. Bize kalırsa, bir saç ekimi işlemi için en uygun zaman, kişilerin hem parasal hem de psikolojik açıdan kendilerini operasyon için hazır hissettikleri durumdur. Bu koşulların ortaya çıkması bireylerin özel çabaları sayesinde başarılacaktır. Gerçekten de, saç ekimi işlemleri herhangi bir mevsim özelinde yapılabilmektedir. Ancak şu istisnai durumdan bahsetmek istiyoruz: Bazı mevsim geçişlerine özgü saç dökülmesi vakıaları kişilerin saçlarının dökülmesine sebebiyet verebilmektedir. Bazı mevsimler özelinde saçların dökülmesi azalırken yine bazı mevsimler özelinde saçların dökülmesi artabilmektedir. Kişiler bu durumların farkına varmalı ve buna göre bir operasyon zamanı belirlemelidir. Bazı uzman cerrahların alın ve tepe bölgesi özelinde yapılacak olan ekim işlemlerine güneş ışınlarının zarar vermemesi adına işlemlerini genel olarak sonbahar ve kış aylarında gerçekleştirdikleri bilinmektedir. Ayrıca bazı zaman dilimlerinde saç ekimi yaptıracağınız merkezlerin gündemi çok yoğun olabilir. İsterseniz bu yoğunluğun ortadan kalkmasını bekleyebilirsiniz. Daha sakin bir zaman diliminde işlemlerinizin gerçekleştirilmesi mümkündür. Aslında böylesi sakin bir zaman diliminde uzman cerrah ve ekibi sizin için daha itinalı bir saç ekimi işlemini hayata geçirmek için oldukça bol bir zaman aralığına sahip olacaktır. Yoğun bir zaman diliminde yapılan saç ekimi işlemlerinin sakin bir zaman diliminde yapılan saç ekimi işlemlerine göre daha baştan savma bir karater taşıdığını söylemek istemiyoruz.

Aslında, bir saç ekimi işlemine karar verilirken belki de en çok dikkat edilmesi gereken husus kişinin yaşı olmalıdır. Bir saç ekimi işlemi 20 yaşın altında olan bir kişiye yapılıyorsa bu durumda bu kişinin saç dökülmesi ilerleyen yaşlarda da devam edecektir. Bu durumda saç kaybı kendi kendini tekrar etmiş olacaktır. 30 yaşını aşmış kişilerde saç dökülmesi genel olarak daha yavaştır. Bu özel dönemler dikkate alınarak yapılan saç ekimi işlemleri çok daha başarılı sonuçlar verecektir. Saç dökülmelerinin aktif bir biçimde işlemediği ve bir başka deyişle pasif döneme evrildiği bir zaman diliminde yapılan saç ekimi işlemleri çok daha verimli sonuçların alınmasına imkan verecektir. Bizce, saçların ne kadar seyreldiğine ve ne kadarlık bir açılma olduğuna bakılarak saç ekimi işlemlerinin yapılıp yapılmayacağına karar verilmesi en doğru yoldur. Şunu unutmamak gerekir ki, saçların tamamı döküldükten sonra bir saç ekimi işleminin hayata geçirilmesi ihtimali yoktur çünkü donör bölge olarak kullanılacak alan ortadan kalkmış olacaktır. Kişiler sağlık koşullarının en iyi olduğu zaman aralığını esas alarak saç ekimi işlemi talep etmelidirler. Bu noktada, önemli bir durumu hatırlatmak istiyoruz: Eğer kişilerin herhangi bir hastalıkları varsa, saç ekimi işleminden önce bu hastalığın teşhis edilmesi ve iyileştirilmesi gereklidir. Saç ekimi, mümkünse, bu hastalık ortadan kalktıktan sonra yapılmalıdır.

Bizi Takip Edin

saç ekimi ankara, saç ekim merkezi, saç ekimi tavsiye, saçekimi fiyatları
İnkılap Sokak No: 27 Ankara, Kızılay 06800
Phone: +90 312 418 03 03 URL of Map