Kişilerin Yaşları Saç Ekiminde Önemli mi?

Saç ekimi işlemleri, 20 – 65 yaş arasında olan her bir insana başarılı bir biçimde uygulanabilmektedir. Herkesin bildiğinin aksine, bütün diğer cerrahi operasyonlarda olduğu gibi, saç ekimi işlemlerinde de yaş sınırının pek bir ehemmiyeti yoktur. Saç dökülmeleri genç yaşta başlar ve sonrasında kafanın tüm alanlarına yayılma hacime sahiptir. Bizce saçların dökülmesi konusunda erkenden hamle yaparak pratiğe geçmek sizin açınızdan avantajlıdır. Genç yaştaki bireylerin saç dökülmesi ve kellik problemlerine yakalanmaları sonucunda psikolojik olarak fazlasıyla sıkıntıya girdikleri bilinmektedir. Biz, genç yaşta saç dökülmesi ve kellik problemleri ile karşı karşıya kalan bireylerin zaman kaybetmeden saçları ile ilgili dönüştürücü kararları alması gerektiğini düşünüyoruz. Kişilerin saçlarının ön kısmında genç yaşta ortaya çıkan bir saç dökülmesi tam olarak büyük çaplı bir dökülmenin ilk semptomu olarak okunabilir. Saç ekimi işlemlerinin niteliği ve hedefi ileriye doğru olacak bir biçimde planlanmalıdır. Saç ekimi işlemlerinin dışında sadece kafa derisine değil, aynı zamanda sakal, bıyık ve kaş benzeri bölgelere de ekim işlemi yapıldığını da hatırlatmak istiyoruz.

Kişiler genel olarak saç ekimi işlemlerinin fiyatlarının hangi aralıkta belirlendiğini merak etmektedirler ancak hayata geçirilen işlemlerin sanal ortamda belirtilmesi anayasal prosedürler tarafından yasaklanmıştır. Bu nedenle size net bir fiyat vermemiz mümkün olmamaktadır. Hastaların başlarına gelen saç dökülmesi ve kellik derecesi farklı olabilir. Ek olarak, hastalara yapılacak olan tatbikler de farklılaşabilir. Bu yüzden, tüm bu değişkenler ile ilgili herhangi bir belirlilik yokken size bir fiyat verilmesini doğru bulmuyoruz. Ekim işlemlerinin bütün sağlık merkezi ve hastanelerde aynı olmadığını da eklemek istiyoruz. Yaptırmak istediğin işlem ve uzman cerrahınızın sizinle paylaşacağı gereklilikler doğrultusunda bir fiyat politikası belirlenmesinin çok daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Ancak yaş meselesine tekrar dönmek gerekirse, burada ön plana çıkan şey, kişini kaç yaşında olduğu değil ama ne türden bir saç dökülmesine sahip olduğudur.

Bir saç derisine çıplak gözle bakıldığı zaman, derini görünürlük kazandığı farkediliyorsa, bu durumda o bögede bulunan saçların neredeyse % 50’sinin döküldüğünü söylemek mümkündür. Böylesi durumlar özelinde hastalara uygulanabilecek en kesin tedavi yönteminin saç ekimi olduğunu söylemek istiyoruz. Tekrar etmekte fayda var: Saç ekimi işlemlerinin yapılması için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Saç dökülmesi vakalarında önem arz eden faktör, dökülmenin bitmiş olup olmadığıdır. Örneğin, bilindiği gibi, erkek tipi saç dökülmesi denilen durum yaşam süresi boyunca devam etmektedir. Ancak bu saç dökülmesi türünün 35 – 40 yaş aralığında yavaşladığı da bir gerçektir. Bu yaş aralığının altında olan saç ekimi adayı hastalarına işlem yapılması durumunda, saç dökülmesi devam edeceği için, daha sonraları ek seanslar ile hastaların desteklenmesi gerekebilir. Saç ekimi işlemleri, erkek tipi saç dökülmesine sahip olan bütün hastalara kolayca uygulanabilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesinin hastalar özelinde genetik olarak yatkınlığa sahip kişilerde ortaya çıktığını da hatırlatmak istiyoruz. Tüm bu süreçlerden geçmekte olan kişilerin en doğru ve güvenilir bir biçimde saçlarına kavuşması için modern saç ekimi yöntemlerinin uygulandığı bir sağlık merkezine veya hastaneye uğramaları gerekmektedir. Kişilerin geçirdikleri bir kaza ya da travmatik bir vakıa sonucunda saçlı derilerinde yanık izi kalmışsa, o bölge özelinde yapılacak olan bir kan dolaşımı tatbikinin ardından, hastaya saç nakli işlemi yapılabilmektedir. Bütün bu süreçleri göz önünde bulundurduğunuz zaman, hiçbir biçimde artık geç kalmadan ve probleminizin çözümüne yönelik birçok etkili çözüm yolu varken, saçlarınızın dökülmesi meselesi ile ilgili kendinizi daha fazla sıkıntıya sokmadan saç ekimi işleminizi yaptırabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

saç ekimi ankara, saç ekim merkezi, saç ekimi tavsiye, saçekimi fiyatları
İnkılap Sokak No: 27 Ankara, Kızılay 06800
Phone: +90 312 418 03 03 URL of Map