FUE Yöntemi’nin Avantajları ve Olumsuzlukları

Saç ekimi işlemleri özelinde en fazla tercih edilen yöntem FUE’dir. FUE yönteminde yapılan şeyin esası, saç köklerinin teker teker alınmasına ve yine teker teker ekilmesine dayanmaktadır. Bir yöntem çok fazla tercih ediliyorsa, bu durumda, bu yöntemin sunduğu oldukça önemli avantajlardan bahsetmek mümkündür.

FUE yönteminin bu denli fazlaca talep edilmesinin ardında yatan iki önemli neden olduğunu düşünüyoruz:

1) Saç köklerinin alınma tarzı ve

2) FUE yönteminde kullanılan mikromotor cihazlarının varlığı.

Şunu hemen belirtelim: Fue yönteminde herhangi bir bıçak kullanımına gerek yoktur. Bu nedenle herhangi bir dikiş işlemine de gerek kalmaz. Hastaların beklediği durumlara nasıl ulaşılabilinirse, uzman doktor buna göre bir seans sayısı ve seans aralığı belirleyecektir. FUE yönteminin diğer yöntemlere göre getirdiği en önemli yeniliklerden birisi, seans aralarında uzun süre beklemek gibi bir durumun ortaya çıkmamasıdır. Saç kökleri birer birer alınır ve buna göre işlemler yapılır. Dediğimiz gibi herhangi bir dikiş işlemi yapılmayacaktır ve bu yüzden de iz kalması gibi bir durum söz konusu değildir. FUE yönteminin erkeklere ve kadınlara aynı rahatlıkla uygulanması mümkündür. FUE’de işlemler bitirildikten sonra atlatılması gereken iyileşme sürecinin çok hızlı bir biçimde aşıldığını da söylemek istiyoruz. Gündelik toplumsal yaşantınıza dönmenizin önünde hiçbir engel yoktur.

FUE yönteminin getirdiği yeniliklerden birisi de, saçınız dışında kalan bölgelere de, örneğin kaş ve sakal, ekim işlemlerinin yapılmasıdır. Sağlıklı saç kökleri alındığı zaman istenilen sayıda saç kökü ile ekim işlemi yapılabilir. Şunu hemen söyleyelim: FUE yöntemi ile alınacak olan saç kökü sayısı, diğer yöntemler ile kıyaslanamayacak kadar çok sayıdadır. FUE ile yapılan işlemlerde genel olarak kişilere lokal anestezi uygulanmaktadır. Bir başka deyişle, FUE ile yapılan işlemlerde yalnızca uygulama yapılacak olan alan uyuşturulmaktadır. Yukarıda ince mikromotorlar ile işlem yapıldığından bahsetmiştik. Gerçekten de, “Fue motoru” adı verilen ince uçlu bir mikromotor ile saç ekimi işlemi hayata geçilir. İşlemlerin hızlı bir biçimde tamamlanmasının ardında yatan etken, bu mikromotorun çok fazla sayıda saç kökünün çok kısa bir zaman dilimi içinde alınmasına izin vermesidir. Alınan ve ekilen saç kökleri arasında neredeyse tam bir sayısal uyuşma vardır. Bir başka şekilde ifade etmek gerekirse, alınan saç kökleri sağlıklı bir biçimde korunur ve böylece ekilirler. Alınan sayıda saç kökünün ekilen saç kökü ile neredeyse orantılı bir biçimde çıkmasının temel nedeni budur. FUE ile yapılan bir saç ekimi seansında yaklaşık olarak 4000 – 7000 arası saç telinin alınması ve ekilmesi mümkündür. Bir kişi tam anlamıyla saçsız olsa bile, FUE yöntemi sayesinde bu kişiye bacaklarından ve göğüslerinden alınacak kıllar ile saç ekimi işlemi uygulanabilir. Ayrıca FUE yöntemi önceden yapılmış kötü tarzdaki saç ekimi işlemlerinin onarılması meselesinde de çok önemli bir etki alanına sahiptir. Bizce, FUE yöntemi ile saç ekimi yaptıran kişiler hayallerinde sahip oldukları saçlara gerçekte de sahip olmaktadırlar.

FUE yönteminin oldukça az sayıda ve neredeyse ufak tefek müdahaleler ile ortadan kaldırılması mümkün olan bazı olumsuz yönlerinden bahsetmek de mümkündür. Şimdi size FUE yönteminin dezavantajlarından bahsetmek istiyoruz. İlk olarak, FUE yöntemi ile yapılan bir saç ekimi işleminin FUT yöntemine göre daha uzun bir zaman dilimine tekabül ettiğini söylemek istiyoruz. FUE’nin uzun bir zaman dilimine yayılması ve haliyle ek seanslar gerektirmesi, diğer saç ekimi işlemlerine göre daha masraflı bir mahiyete sahip olduğu anlamına gelmektedir. FUE yöntemi ile yapılacak bir saç ekimi işleminden hemen önce saçların tıraş edilmesi gerekmektedir. Yukarıda da değindiğimiz gibi, saç kökleri mikromotorlar yardımıyla belirli hız aralığında çıkartılmaktadırlar. Ancak uzman cerrahın mikromotorun devir hızını iyi bir biçimde ayarlaması gerekir. Aksi takdirde alınmak istenen saç kökleri zarar görecektir. Daha da kötüsü, zarar gören saç köklerinin bulunduğu alanda bir daha saç çıkmama tehlikesi bulunmaktadır. Biz, bir kez daha, alanında uzmanlaşmış bir cerrah ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer Fue ile yapılan bir saç ekimi işleminde donör bölgeden gereğinden fazla sayıda saç teli alınırsa, bu durumda verici bölge özelinde seyrelme ve açıklığın ortaya çıkması mümkündür. Ayrıca ince telli saçlara sahip olan kişilere FUE yönteminin uygulanması biraz daha zor bir süreçtir. Gerçekten de FUE yöntemi herkese uygulanamaz: Öncesinde, kişilerin belirli testlerden geçmiş olması gerekmektedir. Kısacası, FUE yöntemi ile yapılan saç ekimi işlemlerinde kişiler hem doğal ve estetik görünümlü saçlara kavuşurlar hem de bir daha saç dökülmesi gibi bir sorunla hiçbir biçimde karşılaşmazlar.

Bizi Takip Edin

saç ekimi ankara, saç ekim merkezi, saç ekimi tavsiye, saçekimi fiyatları
İnkılap Sokak No: 27 Ankara, Kızılay 06800
Phone: +90 312 418 03 03 URL of Map