Doktorunuzu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Saç ekimi işlemleri dışarıdan bakıldığı zaman basit ve yapılması kolay bir ameliyat olarak görülebilir. Ancak iyice hesaplanması gereken birçok detay vardır. Bu detayları önemseyen ve saç ekimi konusunda uzmanlaşmış bir cerrahı seçmenizi öneriyoruz. Şunu söylemek mümkündür: Saç ekimi işlemlerinin iki temel belirleyicisinden biri, saç ekiminin hangi yöntem ile yapılacağı iken, diğer temek belirleyici ise saç ekimi işlemini hayata geçirecek olan cerrahın tecrübesidir. Bu iki belirleyicinin mükemmel bir biçimde uyumlu olması, bir saç ekimi işleminin başarısının temel unsuru olarak ön plana çıkmaktadır. Saç ekimini yaptıracağınız doktoru seçerken, ünvanları arasında ya plastik rekonstrüktik ya da estetik cerrah olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz. Dertatoloji alanında uzmanlaşmış olan doktorların ilgi alanları deri ve deride ortaya çıkan hastalıklardır ve bu uzmanların da saç derisi ile ilgili yeterince bilgiye sahip oldukları için saç ekimi işlemi yapabilme kapasitesine sahiptirler. Ancak her bir tıp doktorunun başarılı biçimde saç ekim işlemi yapabileceğini söylemek istemiyoruz. Bu durumun gerçekleşmesi pratik açıdan mümkün olmadığı gibi yasal olarak da sınırlandırılmıştır.

Saç ekimini yaptıracağınız doktorun sizinle doğrudan iletişime geçerek saç ekimi hakkında bütün bilgi birikimini size aktarmasına dikkat etmelisiniz. Bu, başarılı bir saç ekimi işleminin gerçekleştirilmesi adına önemli bir nüans olarak görülmelidir. Uzman doktor sizin özelliklerinizi, mevcut durumunuzu ve kişisel beklentilerinizi uygun bir tarzda anlamalıdır. Bu niteliklerden yola çıkarak sizin için optimum faydayı sağlayan saç ekimi türünü seçecektir. Ayrıca saç ekimi işlemini hayata geçiren uzman cerrah, ekimden önce ve ekimden sonra oluşacak ve ortaya çıkması muhtemel olan tüm durumları sizinle paylaşmalıdır. Kısacası, uzman doktor size her türlü bilgilendirmeyi yapacaktır.

Saç ekimi işlemlerinin mutlak suretle ameliyathane ortamında yapılması gerekmektedir. Ayrıca doktorların ve ekiplerinin birlikte çalıştıkları kliniklerin ve sağlık merkezlerinin bizzat sağlık bakanlığı tarafından incelenmiş ve onay almış olması gerekmektedir. Uzman cerrah üzerinde karar kılınırken, daha önceden yaptığı operasyonlara ve saç ekimi işlemlerine de bakılmalıdır. Bu işlemler ışığında bir karar alınması oldukça mantıklı olacaktır. Uzman doktor ve ekibinin tecrübesi ne kadar fazla ise hastanın da uzman doktora ve ekibine olan güveni bir o kadar fazla olacaktır. Gerçekten de, hastaların uzman doktora ve ekibine olan güvenlerinin netliği, kişilerin operasyonlara rahat bir biçimde ve korkusuz olarak girmelerini sağlayacaktır. Burada tecrübeden bahsederken sadece uzman doktorun tecrübesinden değil ekibinde yer alan personelin bilgisinden ve tecrübesinden de bahsediyoruz. Uzman doktor, operasyona başlamadan önce gereken ön hazırlık aşamasını yapacaktır ve buna göre saç dokusu için gerekli olan testleri uygulayacaktır. Uzman doktor, ameliyattan önce ve ameliyattan sonrasında kullanacağı ilaçları ve hastanın saç bakımı ile ilgili ne gibi durumlar ile karşılaşacağını açık bir biçimde anlatmalıdır. Kısacası, saç ekimi işlemleri özelinde yapılacak olan doktor ve ekibi seçiminde titiz davranılması gerekmektedir. Hastaların operasyona girecekleri sağlık merkezlerini önceden görüp karar vermeleri gerektiğini düşünüyoruz.

 

Bizi Takip Edin

saç ekimi ankara, saç ekim merkezi, saç ekimi tavsiye, saçekimi fiyatları
İnkılap Sokak No: 27 Ankara, Kızılay 06800
Phone: +90 312 418 03 03 URL of Map