Bir Saç Ekimi İşlemi Nasıl bir Süreçtir?

Günümüz dünyası özelinde konuşmak mümkünse, hem erkeklerde hem de kadınlar saç dökülmesi ve kellik problemleri oldukça sık karşılaşılan durumlardır. Bir başka deyişle, insanlar arasında saç dökülmesi ve kellik problemleri ile ilgili olarak cinsiyet farklılıklarına odaklanmak pek bir şey anlatmaz. Gelgelelim modern tıp bu konuya kayıtsız kalmamıştır ve bu problemlerin ortadan kaldırılması adına önemli ilerlemeler sağlanmıştır. Şunu söyleyebiliriz: Saç ekimi işlemleri, teknoloji dünyasında meydana gelen akıl almaz gelişmelerin etkisiyle, güvenilir, sağlığınız açısından makul ve sorunun ortadan kaldırılması adına kesin bir çözüm aralığı sunmaktadır. Saç ekimi işlemleri, bu yüzden, geçerlilikleri ve pratik etkileri pek sorgulanmayan teknikler ile yapılmaktadır, diyebiliriz. Saç ekimi işlemi için uygun bir hastanın ilk olarak herhangi bir hastalığı olup olmadığı tetkik edilmelidir. Eğer hastalık ile ilgili bir belirti varsa bu hastalık tedavi edilmeden saç ekimi işlemine başlanamaz. Çünkü saç dökülmesine neden olan esas şey bu hastalığın kendisi olabilir. Gelgelelim bazı durumlarda kişilerin herhangi bir hastalığa sahip olmadığı gerçeği de görülebilmektedir.

Erkekler özelinde ortaya çıkan saç dökülmeleri genellikle başın ön kısmından başlamaktadır. Bu süreç arkaya doğru ilerleyerek tamamlanır. Kadınlarda ortaya çıkan saç dökülmesi probleminin seyri ise, daha farklı bir biçimde, saçların azalması şeklinde olmaktadır. Ancak burada önemli olan şey, dökülmenin miktarı ve ne kadar bir süreyi kapsadığıdır. Eğer bu sorun için önceden bir tedavi uygulanmışsa, bu tedavinin nasıl yapıldığı ve içeriği de gözden geçirilmelidir. Bir başka deyişle, saç ekimi işlemleri her bir kişinin özgül durumu hesaba katılarak yapılmalıdır. Saç ekimi işlemi bir cerrahi operasyondur ve bu işlemin hayata başarılı bir biçimde geçirilebilmesi için gerekli bazı koşulların sağlanması gerekmektedir. Örneğin, uzman cerrah ve ekibinin yapacağı detaylı araştırmalar sonucunda her bir bireyin saç ekimi işlemlerini gönül rahatlığı ile yaptırması mümkündür. Uzman cerrahınız ve ekibi, saç ekimi işlemine geçilmeden önce, gereken saç analizini, nasıl bir kellik tipine sahip olduğunuzu, saç ekimi için hangi miktarda saç greftine ihtiyaç duyduğunuzu ve işleminizin kaç seans süreceğini belirleyecektir. Eğer bir saç ekimi işlemi talep ediyorsanız, bu durumda işlemi yapacak olan doktor ve uzman ekibi ile yüz yüze bir görüşme yapmanızı ve karşılıklı fikir alış verişinde bulunmanızı öneriyoruz. Kişilerin önceden getirdikleri sağlık problemlerini saç ekimi işlemini yapacak olan uzman cerrah ile paylaşması çok önemlidir. Bu koşullar sağlanmadan yapılacak bir saç ekimi işlemi, hastalığın tekrardan ortaya çıkması durumunda saçların dökülmesine neden olacaktır. Bize kalırsa, saç ekimi işlemlerinde, operasyondan önce yapılacak olan tetkikler en az operasyonun kendisi kadar önemlidir ve hiçbir biçimde es geçilmemesi gerekmektedir.

Saç ekimi işlemleri, operasyonu yapan hekimin tecrübe düzeyi ile bağlantılı bir biçimde farklılıklar göstermektedir. Gelgelelim, işleminizi yapacak olan hekimi seçerken sadece ekim teknikleri özelinde değil, aynı zamanda doku genişletilmesi ve flepler üzerinde de tecrübe sahibi olan ve bu yüzden sizin için en iyi seçeneğin ne olduğunu bilmesine de dikkat etmelisiniz. Bu tarz işlemleri yapabilme kapasitesine sahip bir hekim seçmenizi öneriyoruz. Hekiminiz sizinle ilk görüşmesinde saçlarınınız nasıl bir büyüme özelliğine sahip olduğunun yanında, saç kaybınızın ne derecede olduğunu ve ek olarak ailenizde görülen saç dökülmesi vakıalarını da dinleyecektir. Bunların yanında, öncesinde saç dökülmesine yönelik herhangi bir işlem geçirip geçirmediğinizi de uzman hekiminiz soru olarak size yöneltecektir ve buna göre bir operasyon rotası çizecektir. Nasıl bir yaşam tarzına sahip olduğunuz da uzman cerrahın hesaba katması gereken değişkenlerden birisi olarak değerlendirilmelidir. En son olarak, uzman cerrahınız sizinle operasyon sonrasında ortaya çıkabilecek olası sonuçları konuşacaktır. Bu olası sonuçların sizin beklentileriniz ile bağlantılı olduğunu söylemek istiyoruz.

Öte taraftan, cerrahi işlemler esnasında ya da işlemlerden sonra sizin için sorun haline gelebilecek olan yüksek tansiyon ve pıhtılaşma bozuklukları gibi çeşitli komplikasyonlar üzerine de uzman cerrahınız öncelikli olarak bir değerlendirme yapacaktır. Bu komplikasyonlara vücut üzerinde aşırı iz oluşumu da eklenebilir. Örneğin eğer sigara kullanmakta iseniz ya da kanamalar üzerinde etkisi olan aspirin benzeri ilaçlar kullanıyor iseniz, bu durumu doktorunuz ile kesin olarak paylaşmanız gerekmektedir. Bütün bu ön değerlendirmelerden sonra saç ekimi işlemi yaptırmaya karar verirseniz, bu durumda, uzman cerrahınız size yapacağı anestezi türünü ve cerrahi işlemin potansiyel olarak taşıdığı riskleri ve olası sonuçları söyleyecektir. Aklınıza takılan her türlü soruyu uzman cerrah ile paylaşmanızı öneriyoruz. Operasyondan önce hangi işlemlerin yapılacağını ve bu işlemlerin ne kadarlık bir sürece yayılacağı konusunda da bilgi sahibi olmalısınız. İşlemleriniz tamamlandıktan sonra görünümünüzün nasıl olacağı konusunda da bilgi sahibi olmaya hakkınız vardır.

Saç ekimi işlemlerinin arifesinde uzman doktorunuz size nasıl bir hazırlık yapmanız gerektiğini anlatacaktır. Hangi gıdalardan uzak durmanız gerektiğini ve bırakmanız gereken ilaçları da uzman doktorunuz size söyleyecektir. Uzman doktorunuzun önerilerine uyduğunuz takdirde, saç ekimi işleminden alabileceğiniz potansiyel faydanın en yüksek noktaya ulaşacağından emin olabilirsiniz. Eğer saç ekimi işlemine gireceksiniz, kullandığınız vitamini işlemden 3 gün öncesinde bırakmanız gerekmektedir. Uzman doktorunuz ile aldığınız ilaçları kesinlikle paylaşmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Alerjik hastalıklarınız varsa, bu türden durumları da uzman hekiminizle paylaşmalısınız. Bu durumda önceden alınacak önlemler ile oluşabilecek problemlerin önüne geçilebilir. Eğer tüm bu detaylara dikkatli bir biçimde riayet ederseniz, saç ekimi işleminin bütün potansiyel avantajlarını fiili avantajlara dönüştürmüş olursunuz.

 

Bizi Takip Edin

saç ekimi ankara, saç ekim merkezi, saç ekimi tavsiye, saçekimi fiyatları
İnkılap Sokak No: 27 Ankara, Kızılay 06800
Phone: +90 312 418 03 03 URL of Map